FUAR HAKKINDA


Günümüzde ülkeler arasındaki rekabet bilgi düzeyinde sürdürülmekte olup, toplumların geleceği bu bilginin doğru ve zamanında kullanımıyla mümkündür. Sürekli öğrenen bir varlık olarak insan, bu bilgiyi beceriye dönüştürebildiği ve kendini geliştirebildiği sürece değer kazanmaktadır. Günümüzde toplumsal olarak gerek bireysel gerekse kurumsal olarak iletişimin kuvvetlendirilmesi ve sürdürülmesi de önem kazanmıştır. Bu nedenle sadece bireysel yeteneklerin yanı sıra iletişim becerilerinin geliştirilmesi bir zorunluluk haline gelmiştir. Üniversiteler eğitimin önemli bir basamağını teşkil eden kurumlar olarak nitelikli bireylerin yetiştirilmesinde öncelikli rol alan kurumlardır. Ancak nitelik kazandırmanın yanı sıra bireylerin ilgili alanlarında iş dünyasını tanımaları, iş dünyasıyla işbirliği içerisinde yakın ilişkiler kurmaları ve bunun sürekliliğini sağlamaları da gerekmektedir.

SAGiF Fuarı, üniversite öğrencilerinin iş dünyasıyla buluşturulmasının yanı sıra iş dünyasının da kamu kurumlarıyla ve ilgili STK’larla buluşmasını sağlamak gibi iki önemli misyon taşımaktadır. Öncelikle nitelikli öğrencilerimizin iş dünyasıyla buluşturulması doğrultusunda; öğrencilerimizin fuara katılan firma temsilcileriyle doğrudan iletişim kurmaları, ilgili alanlarda iş dünyasına yönelik; çalışma koşulları, personel politikaları, sektör ve piyasa bilgileri, işe alım aşamaları ve işe alınması planlanan çalışanlarda aranılan özellikler gibi faydalı bilgiler edinmeleri; firmaların ise kamu kurumlarıyla ve STK’larla iletişim kurmaları ve aralarında sıcak bir birlikteliğin oluşumunu sağlamak amaçlanmaktadır.

Ayrica fuar, etkinlik süresince kamu kurumlari, STK’lar ve firmalar tarafindan düzenlenecek olan tanitim ve seminer gibi etkinliklerle tüm katilimcilarin faydalanacaği bir sinerjiye sahiptir.Fuar Hedef Kitlesi

Ulusal/Uluslararasi işletmelerin işyeri temsilcileri, farkli üniversitelerin öğrencileri ve mezunlari ile diğer illerdeki üniversite öğrencileri, iş değiştirmek isteyen nitelikli işgücü, yüksek öğretim seçeneklerini taniyarak kariyer planlamasi yapacak meslek seçme aşamasinda bulunan tüm lise son sinif öğrencileri, iş arayanlar…

 

Katılım Hakkında

  • Fuar için katılım başvuruları online olarak gerçekleştirilecektir.
  • Üstteki ana linkler arasında yer alan / alacak "Katılım Formu" linki ile açılacak sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız başvuru için yeterli olacaktır.
  • Katılımı onaylanan firmalar yine web sayfası üzerinden ilan edilecektir.

 

ORGANiZASYON
Copyright 2015 sagif.org